• Nowy

Nasiona konopi BIO łuskane, 150g

17 Zelená Země
20,00 zł
  • Dostawa już od 11,50 zł Dostawa już od 11,50 zł
  • 14 dni na zwrot produktu 14 dni na zwrot produktu

Opis produktu

Łuskane i niełuskane nasiona konopi zaliczają się do tzw. Super Żywności, czyli nieprzetworzonej żywności pochodzenia naturalnego, bogatej w składniki odżywcze o wyjątkowych właściwościach, w szczególności korzystnych dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Są doskonałym źródłem białka, zawierają go znacznie więcej niż siemię lniane czy chia, zawierają duże ilości witaminy E, A, B1, B2, B6, C, fosforu, potasu, sodu, magnezu, siarki, wapnia, żelaza i cynku. Nasiona konopi zawierają 23 aminokwasy, z czego 8 z tych aminokwasów jest niezbędnych dla ludzkiego organizmu, który nie potrafi ich sam wyprodukować więc niezbędne jest ich uzupełnienie z pożywieniem. Są wyjątkowo bogate w dwa niezbędne kwasy tłuszczowe: omega 6 i omega 3. A do tego w idealnych dla ludzkiego organizmu proporcjach 3:1.

 Zawarte substancje wspierają działanie mózgu, stymulują rozwój i regeneracje organów, zmniejszają poziom cholesterolu, działają przeciwzapalnie i polepszają działanie układu odpornościowego. Sprawdzą się doskonale przy wysokim poziomie obciążenia fizycznego, wówczas eliminują metabolity kwasu mlekowego, które odpowiedzialne są za bóle mięśni.

Nasiona konopi zawierają także bardzo wysoki poziom argininy i kwasu glutaminowego, czyli budują jeden z najsilniejszych antyoksydantów występujących w ludzkim ciele – glutation. Glutation zaś nie tylko optymalizuje pracę układu immunologicznego, ale usuwa również szkodliwe patogeny, komórki nowotworowe a także metale ciężkie.

Nasiona konopi można spożywać na surowo, gotowane lub pieczone. Nie zawierają glutenu. Są delikatnie łuskane w taki sposób, aby zachować wszystkie składniki odżywcze. Świetnie pasują do sałatek, makaronów, do ciasta, na chleb, do sosów, zup, do kaszy, koktajlów albo same jako zdrowa i smaczna przekąska-ogranicza Was tylko wyobraźnia. 

Surowiec jest wolny od GMO i pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Bez użycia jakichkolwiek pestycydów i innych środków chemicznych. Dzięki temu masz pewność, że spożywasz produkt najwyższej jakości. 

chat Opinie o produkcie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.